Slovo úvodem

Je natolik módní mít vlastní web, že jsem hodně váhal. Možná jsem i zaváhal. Dlouho jsem se odhodlával, až jsem se odhodlal.  V první verzi mého webu se jednalo o čistě amatérský výtvor, který jsem v průběhu roku 2009 změnil s pomocí „poloprofesionála“ Míry Válka z Horní Bečvy. Po dalších deseti letech jsem udělal opět změnu a využil cloudovou aplikaci webnode.cz. Pokud se vám to líbí, dobře. Pokud nelíbí, vaše věc, běžte jinam. Pro mě je to pouze „skladiště“ informací, které potřebuji mít sem tam po ruce. Nic víc, nic míň.

Skoky životem

Narodil jsem se v polovině šedesátých let minulého století … Dlouho jsem bydlel a opět bydlím v Havířově … Celkem 17 let jsem byl žákem a studentem … Jsem šťastně ženatý a už nám odrostly dvě děti (Petra a Kuba) … Nejsem žádný fluktuant, od roku 1986 mám stejného zaměstnavatele a věnuji se hlavně klimatologii… a více.

Pocitadlo Web4U.cz

Novinky

Klimatické desatero

05.09.2020 16:57
Rozhodl jsem se napsat klimatické desatero, kde shrnu možnosti jednotlivce reagovat na probíhající změnu klimatu. Jednotlivé díly najdete v sekci Blog postupně od 16. srpna 2020. Je to rekace na zájem novinářů, kteří mi často pokládáají dotaz "a co s tím mlže udělat každý jeden z nás?". 

Tasovické putování po sklepech

17.08.2020 18:27
Víno je prý mléko starců. Ještě nejsem stařec, ale celodenní pití vína, které jsem v sobotu absolvoval v Tasovicích, mě fakt omladilo. Dvacetpět sklepů navštívených, ne v každém něco vypito, ale v některých i více vzorků. Super. A večer takový podivně střízlový pocit. Všem doporučuji.

Covid-19

07.05.2020 22:27
Do historických záznamů je asi vhodné si poznamenat, že od úterý 17. března do neděle 17. května jsem docházel do kanceláře jen velmi sporadicky. Dodržoval jsem karanténní režim a minimální sociální kontakty. Celou situaci jsem chápal, s experty v oboru epidemiologie souhlasil a nařízení dodržoval....

Rychlovlakem do/z Paříže

29.02.2020 08:12
Když jsem před mnoha, mnoha lety (1994) měl možnost cestovat z Paříže do Toulouse rychlovlakem TGV, tak to byl zážitek. Dnes už takový zážitek není, podobné vlaky jezdí v mnoha zemích. Je to hlavně k zamyšlení. Jak je možné, že se za ty desítky let nějaké rychlodráhy nepostavily u nás? Preference...

Konference ArcData Praha

08.11.2019 06:56
Pravidelná výroční konference ArcData Praha se konala ve dnech 6. a 7. listopadu 2019. Opět jsem se mohl zúčastnit jen úvodního dopoledního bloku, kde jsem měl tu čest přednášet. Součástí přípravy na tuto prestižní akci byla i tzv. story mapa na téma "I v Česku se mění klima". Tento způsob...

Konference MŽP

14.09.2019 18:30
V úterý 17. září pořádá MŽP v Poslanecké sněmovně koferenci "Změna klimatu: ochrana a adaptace v podmínkách ČR", na které budu také vystupovat. Konference bude přenášena zde: https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=328 . Veřejnost tak bude mít možnost konferenci sledovat.

Nový report IPCC

28.08.2019 21:01
Nový report IPCC na téma "Změna klimatu, oceány a kryosféra" bude uveden do života 25. září 2019.  Zatím je info pro média s možností sledovat online přenos tiskové konference. Pokud by měl někdo zájem o podrobnější info, můžete mě kontaktovat, nejlépe mailem (radim@tolasz.cz).

Nový vzhled webu

27.08.2019 15:10
Tak jsem se po deseti letech zase rozhodl změnit vzhled webu. Tentokrát žádný amatérismus, ani profi zakázka, ale cloud od webnode.cz. To je pokrok - je to jednoduché, snadno spravovatelné a pro mé potřeby zcela dostačující.

Mapa rozhleden

27.11.2014 20:08
Chtěl bych se věnovat hodně věcem, ale nějak nemám čas. V poslední době se kromě "práce" věnuji "rozhlednám". Když někam jedu, tak se snažím najít a navštívít rozhlednu. Nebo jedu jen za nějakou rozhlednou. A protože jsem docela systematický člověk, tak jsem si udělal dokument se seznamen rozhleden...